WordPress’te Özel Avatar (Profil Resmi) Belirleme

WordPress ile bildiğiniz gibi bir çok ayarda oynamalar yapabiliyorsunuz. Bunlardan birisi de siteye yeni üye olan bir kullanıcıya atanan varsayılan avatar yani profil resmi. Normalde üye olduktan sonra zaten kendinize özel bir profil resmi belirleyebiliyorsunuz. Ancak bazen sitenizin daha hoş görünmesi ve daha özel olması için varsayılan profil resmi de belirleyebiliyorsunuz. Eğer kullanıcı bir profil resmi yüklemezse, otomatik olarak sizin belirlediğiniz profil resmi kullanıcıya atanıyor.

WordPress’in aslında varsayılan olarak 7 tane önceden tanımlanmış profil resmi var. Siz bunlardan birini seçebilirsiniz. Ancak bunlar dışında bir profil resmi isterseniz, ihtiyacınızı karşılayacak bir eklentiye ihtiyacınız var. Bu işlemi yapan bir çok eklenti bulunuyor. Ben genelde önce güncel olan, daha sonra da çok indirilen eklentileri denediğim için göstereceğim eklenti hem güncel hem de profil resmi düzenleme konusunda en çok indirilen eklentilerden birisi. Eklentimizin adı:

WP User Avatar.

Bu eklenti sayesinde belirlediğiniz bir resmi varsayılan profil resmi olarak atayabiliyorsunuz. Eklentinin kullanımı gayet basit. Yükledikten sonra yönetici panelinde “Avatars” şeklinde bir bölüm açılıyor. Buraya tıklayarak “Settings” kısmına giriyorsunuz. “Default Avatar” bölümünde “Choose Image” butonuna tıklayarak bir resim yüklüyoruz. Bu resmi yükledikten sonra sağ alttaki “Seç” butonuna tıklıyoruz ve varsayılan profil resmimiz belirlenmiş oluyor. Aşağıdaki resimde de görebilirsiniz.

Eklentiyi indirmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

WP User Avatar

Kategoriler:   İnceleme, Wordpress

Yorumlar

Bir Cevap Yazın